Jacek Niesłuchowski kandydatem na burmistrza Brzegu

W czwartek (20.09), na sali sportowej ośrodka Fit&Beauty Coton w Brzegu odbyła się konwencja samorządowa Koalicji Obywatelskiej. Działacze Platformy Obywatelskiej oraz .Nowoczesnej zaprezentowali kandydatów prosto z ringu bokserskiego. Kandydatem na burmistrza Brzegu jest Jacek Niesłuchowski.

– Spotykamy się dzisiaj na ringu nie przez przypadek. To będzie wyborcza walka, ale w myśl zasady fair play, jednak przede wszystkim będziemy chcieli się zmierzyć z wyzwaniami i problemami, które stoją przed zwykłymi mieszkańcami Brzegu – mówi Jacek Niesłuchowski.

– Tak, chcę zostać burmistrzem Brzegu. Chciałbym, aby mieszkańcy powierzyli mi tą zaszczytną funkcję. Mam bardzo dobry plan rozwoju miasta i w czasie kampanii wyborczej będę go systematycznie przedstawiał. Nasza drużyna jest szeroką koalicją złożoną z wielu środowisk. Najważniejszym wyzwaniem, jakie stoi przed miastem jest walka z niekorzystnym trendem depopulacyjnym. Najważniejszą inwestycją w tej kadencji będzie inwestycja w mieszkańców, gdyż Brzeg jest najszybciej wyludniającym się miastem w powiecie brzeskim – dodaje kandydat na burmistrza miasta.

Niesłuchowski może liczyć na poparcie nie tylko posłów i samorządowców Platformy Obywatelskiej, ale także .Nowoczesnej.

– Nie podoba mi się to, jak burmistrz Wrębiak wykorzystuje swój aparat urzędniczy do robienia kampanii wyborczej. Ja mam to samo w Opolu z prezydentem Wiśniewskim. Wiem jak to wygląda z bliska. Nie powinno się nadużywać administracji publicznej, administracji samorządowej do tego żeby robić sobie kampanię wyborczą, więc wspieram pana Jacka Niesłuchowskiego. Dobry program może być realizowany tylko z dobrymi ludźmi – przekonuje poseł Witold Zembaczyński, przewodniczący Regionu Opolskiego .N

O sejmik wojewódzki z okręgu nr 5 powalczą: Piotr Wach, Bogusław Wierdak, Izabela Spychała-Niedźwiedzka, Jolanta Błaszczyk, Artur Kowalski, Zbigniew Buczek, Aleksandra Pytlińska, Katarzyna Warchał i Krzysztof Puszczewicz.

Dodajmy, że Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów na wszystkie szczeble samorządowe. Na listach do rady powiatu są m.in.: Józef Kaczan, Sebastian Rachwalski, Bogdan Będkowski, Monika Jurek, Tomasz Komarnicki, Mirosław Stankiewicz, Mieczysław Grzybek, Bożena Kowalkowska, Anna Seremet, Jerzy Wójcik, Tadeusz Kwiatkowski, Ewa Krzyszkowska.

Liderami list do rady miejskiej w Brzegu są: Jadwiga Kulczycka, Tomasz Frąckiewicz, Piotr Szpulak, Henryk Knera, Janusz Wójcik, Bożena Szczęsna, Jacek Niesłuchowski, Renata Biss.

Kandydatem Koalicji Obywatelskiej na wójta Lubszy został Jan Minosora, a na burmistrza Grodkowa Jan Jóźków.

wizytówka